Ciepły montaż w otworze okiennym

 

 

Ciepły montaż w warstwie muru jest stworzony na zasadzie "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz",`tego typu montaż polega na oczyszczeniu otworów okiennych, zamontowaniu stolarki w sposób właściwy dla rozwiązania konstrukcji budynku, wykonaniu izolacji termiczno-akustycznej przy użyciu pianki montażowej oraz dodatkowo uszczelnieniu poprzez zastosowanie taśm paroszczelnych oraz paroprzepuszczalnych. 

Część zewnętrzna taśm zapobiega dostawaniu się opadów atmosferycznych, jest wodoodporna i otwarta na dyfuzje. Wilgoć znajdująca się w murze może być poprzez tę warstwę w sposób kontrolowany odprowadzona na zewnątrz.

Część środkowa pełni funkcję uszczelnienia w zakresie izolacyjności cieplnej i dźwiękowej. Zapewnia ochronę przed stratami ciepła. Warstwa środkowa przenosi również obciążenia statyczne związane z mocowaniem okna.

Część wewnętrzna działa hamująco na przepływ powietrza i dyfuzję, ponieważ ma ona za zadanie oddzielenie klimatu wewnątrz pomieszczenia od klimatu zewnętrznego. Dlatego w obręb szczelin nie może dostawać się ciepłe, wilgotne powietrze z pomieszczenia i nie może tworzyć się woda kondensacyjna w obszarze połączenia.

Zastosowanie materiałów montażowych renomowanych firm Illbruck i Soudal, oraz należyte wykonanie montażu, gwarantują Państwu komfort użytkowania pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów izolacji termicznych i akustycznych.